Do trouby… kdykoli

posted in: sklizeno | 0

Na tenhle výborný, šťavnatý dortík budete potřebovat malou zapékací mísu (moment, přeměřuji: ta naše, starší oválná, má na délku 25 cm), asi 15 minut na přípravu a 30 minut na pečení, a k tomu pár ingrediencí.

dohliny-dortik

1 šálek (200 ml) jemných ovesných vloček, zalitých horkou vodou a zchladlých (nebo zalitých už pár hodin předem vodou studenou tak, aby stihly změknout a nabobtnat)

1 polévková lžíce rozmixovaného lněného semínka (ať žije kafemlýnek!)

3 malá (nebo 2 střední) jablíčka, na jemno nastrouhaná

1 polévková lžíce prášku do pečiva (jasně, nejlepší je ten „bio“ bez fosfátů), lze nahradit trochou perlivé vody

200 g mouky (použila jsem pšeničnou klasiku, polohrubou, lze obměnit)

100 g cukru (berte podle své chuti a dle kyselosti jablíček, můžete nahradit i jiným sladidlem)

několik lžic neslazeného kakaa (množství podle kýženého odstínu)

50 ml rostlinného oleje

trošku vody, bude-li potřeba (pokud jste ji nepoužili už místo kypřidla)

Všechno smíchejte. Jakkoli, mělo by to dopadnout (i když ne vypadat) dobře, osobně jsem provedla opakovaně a v pořadí surovin výše uvedeném. Šťáva z jablíček a strouhaná dužina, prášek do pečiva (v náhradním případě trochu minerálky) a lněné semínko utvoří takový pěkný, mírně pěnivý základ:). Ten už zbývá „dohutnit“ ostatními ingrediencemi, trochu promastit (použít můžete i jiný tuk) a v případě potřeby lehce povolit vodou. Formu je třeba vymastit a vysypat trochou mouky (nebo třeba sezamových semínek). Péct v mírně vyhřáté troubě (zkoušeno v plynové, takřka neregulovatelné), ideálně přikryté druhou částí pekáčku. Potrvá to asi půl hodinky, klasický test suché špejle to jistí.

Základní záchranu představují ovesné vločky, pár jablek a trochu lněného semínka… Za sebe je mohu nazvat „nouzovými“, to jest vyskytují se doma kdykoli, univerzální zásoba ve všech domácnostech to možná nebude, ale základ je velmi obyčejný a jde ho případně dobře obměnit třeba jiným ovocem (neboli banán, jako často používaný zástupce vajec, by mohl zafungovat namísto jablíček i lnu, ale neprověřovala jsem vhodné poměry ingrediencí). Bude-li se vyskytovat cokoli bonusového (oříšky či nasekané mandle do těsta nebo na ozdobu), sem s tím! Ostatně doznávám, první kolo s tlustou polevou (rozpuštěné „železné“ zásoby čokolády, lehce říznuté trochou kokosového oleje), bylo nejlepší! Ale i jiná, spíš „perníčková“ verze, do které přišlo navíc i jablíčko nakrájené na kousky, trochu skořice a slunečnicových semínek, nebyla ke kávě vůbec špatná…

Dobrou chuť a hezké experimentování! 

dohliny-LEN

dohliny-posledniRuze