Likér nejen pro dobré trávení

posted in: sklizeno | 0

p-orechovice-hotova2

 

 

Ořechovice je opravdu lahodný likér a nejlepší je prostě domácí.

Podávají si tu ruce dvě sezóny – léto s podzimem: likér z mladých letních plodů s poetikou podzimní konzumace, nejlépe s dozrálými ořechy nebo jablkovým koláčem s ořechovou drobenkou…

Základním úskalím je otrhat ořechy včas, než dozrají, ideálně do začátku července. Naše první ořechovice vznikla nedopatřením, o plný měsíc později, když se zlomila obtěžkaná větev. Proto bylo namísto nakrájení mladých oříšků nutno použít kladiva, což není úplně následováníhodný postup, ale pořád to není patová situace. Nenadálou sklizeň jsme navíc rozdělili s přáteli, každý jsme svůj pokus ochutili trochu jiným kořením a dnes mi jejich verze chutná asi nejvíc. Finální ochucení i intenzita hořkého aroma tedy záleží na individuálním zpracování.

 

Na jednu standardní lahev budeme potřebovat:

ořechy: 10 nezralých kusů i se slupkou

alkohol: 0,7 litru ideálně bílého rumu (či jiného bílého alkoholu)

koření: 1 svitek celé skořice, 5 hřebíčků, 1 badyán

navíc: 1 – 2 proužky kůry z citronu nebo pomeranče (není nutné)

cukrový sirup: cca 100 g cukru a 100 ml vody (dle chuti)

 

p-orechovice-nova-web

 

Omyté ořechy necháme přes noc v hrnci se studenou vodou (někteří radí je dát na den do mrazáku!), další den slijeme a nakrájíme je (případně v nouzi nejvyšší, „lehce“ podrtíme jiným nástrojem). Ve velké sklenici je prosypeme kořením, zalijeme polovinou rumu (či tak, aby byly ponořené), uzavřeme a necháme je na chladném a tmavém místě odležet asi 40 dní. Pak výluh slijeme do čisté lahve a ořechy ještě zalijeme zbývajícím alkoholem – vznikne „druhák“, druhý nálev. Nakonec je oba smícháme, nápoj ještě jednou přecedíme, doplníme do něj cukrový sirup podle chuti a slijeme do finální lahve. Vyplatí se samozřejmě podnikat tuto proceduru rovnou ve větším množství.

Uvedený postup je inspirován receptem Jany Vlkové z její krásné knihy „Květinová kuchařka“ (o ní blíže v recenzích v sekci Kompost), kde také moudře radí, nechat hotový likér ještě nějaký čas odpočinout (avšak dodává, že odolat není snadné). Základní postup má široké uplatnění u domácích likérů jakéhokoli druhu: naložit něco ze zahradní sklizně do kvalitního alkoholu, doplnit oblíbeným kořením, nechat pěkně odležet, slít a dle chuti dosladit cukrovým sirupem.

 

p-orechovice-4

p-orechovice-1

p-o-orechovice

p-orechovice-hotova2

p-orechovice-zabradli

 

Leave a Reply