Mmm… mýdlo ze záhonu

posted in: sklizeno | 0

 

p-mydlo2

 

Měsíček je bylina superhrdina. Marně sice přemýšlím, která z bylinek není, nicméně měsíček lékařský je rostlina, kterou je dobré na zahradu pozvat takřka kdykoli a kamkoli. Kromě blahodárných účinků pro člověka je totiž skvělou rostlinou napříč zeleninovými záhonky (dezinfikuje půdu a údajně též odpuzuje četné škůdce), mezi okrasné trvalky, či nenáročně i do květináče. Tam je jen škoda nevyužít jeho ochotný samovýsev, který zahradníkovi uvolňuje ruce a napřesrok poskytuje příjemná překvapení.

Bývaly časy, kdy mi měsíček nepřipadal esteticky nejlákavější, neb jeho barva se hodí i na bezpečnostní vestičku, ale nedá se mu upřít optimistický tón, přirozené začlenění se do směsi dalších květin a sezónní výdrž. Využití je řada. V časové tísni či/a bezradnosti je nejlépe si ho prostě a jednoduše nasušit a přinejmenším se tak vyhnout zimnímu hořekování nad bezbarvým čajovým hrnkem. Další možností je odvážit se na pole kosmetické, kde je měsíček uznávanou stálicí, zejména v různých hojivých krémech.

 

Doma zaclání neustále prázdné formy na muffiny, což se hodí – další iniciála „M“ – že by jeden z plechů zneuctít pro účely mýdlářské? Na jeden nejedlý plech (asi 12 menších kousků) postačí:

● 300g tzv. marseillského mýdla (k sehnání na netu nebo v bio-kosmetikách, a poměr cena-výkon je fajn)

● hrst měsíčkových květů (dobře rozkvetlých, psem nepočůraných)

● přibližně 100 ml vody

● možno k doplnění a pro výraznější vůni – hrst listů aloisie (verbeny citrónové)

● lžíce olivového oleje – na vymazání formy

Rozebrané kvítky zalít vroucí vodou a hodinku vylouhovat. Pár si jich případně nechat na finální ozdobení. Najemno nastrouhané marseillské mýdlo (ano, bude to trochu mastit ruce i struhadlo) nechat pomalu rozpustit ve vodní lázni a pak trpělivě vmíchávat byliný výluh. Nelekejte se nevábné barvy a jejího různého proměňování během tepelné úpravy, finální mýdlo bude světlejší. Po dosažení uspokojivé konzistence (mně to obvykle trvá asi 30 minut) to ještě teplé přelít do vymaštěné formy a uložit do chladnější místnosti. Zde ponechat asi 5 dní do úplného vyschnutí a zatuhnutí, pak opatrně vyklepnout. Pokud se vám vyklepnutí nedaří a jako já netrpělivě tlučete plechem o linku, aniž by cokoli kloudného vypadlo, můžete plech pár vteřin postavit do dřezu s trochou horké vody. Anebo zvolit jinou metodu formování: nabízí se formičky silikonové anebo vykrajovátka na cukroví, která naskládáte na pečicí papír.

Pokusům se v tomto směru meze nekladou. Natož pak obměňování bylinkových nálevů či posilování voňavého efektu tím, že na hotová mýdýlka jemně kápnete koncentrovanou esenci. Každopádně je třeba počítat s tím, že intenzita čichová ani barevná nebude taková, jako u mýdla kupovaného, ale to nevadí, ba naopak. Výsledné mýdlo je příjemné, jemně voňavé, nevysušující a vůbec blahodárné. Hezky se skladuje třeba ve skleněné lahvi, proskládané v papírových košíčcích jako drobné koupelnové dortíčky.

p-mydlo1

p-mydlo3

p-mydlo4

p-mydlo5

 

 

 

 

Leave a Reply